Pronájem nemovitosti

 

Vlastníte byt, dům nebo snad obchodní prostory, které chcete pronajímat? Vaši nemovitost připravím, odprezentuji, zajistím prohlídky, pečlivě prověřím a předvyberu několik bonitních zájemců dle Vašich kritérií. Konečné rozhodnutí, kdo bude Vaším nájemcem, však uděláte samozřejmě Vy. Dále také obstarám advokátem sepsanou nájemní smlouvu a k tomu i další dokumenty, jako třeba předávací protokol. Nakonec vyřídím i přepis všech energií.

O vše se postarám tak, abyste byli bez starostí.


Vaše potřeby a požadavky

Před zahájením naší spolupráce si společně projdeme nájemní prostory. Vyslechnu od Vás vše, co o nemovitosti víte. Řeknete mi, jakou máte představu o výši nájemného nebo kdo by měl či neměl nájemníkem být. Protože na příklad nemluvíte anglicky, a proto vědecký pracovník Karlovy univerzity pocházející z Turecka, který česky nemluví pro Vás nebude ten pravý.

Analýza nájemného a záloh

Finanční matematika, to je moje. Pro každou nemovitost zpracuji analýzu aktuálního trhu a stanovým optimální výši měsíčního nájemného. Na základě Vámi dodaných podkladů nebo podkladů, které si obstarám, stanovím vhodnou výši záloh na služby a energie související s užíváním pronajímaných prostor.

Příprava nemovitosti

Základem všeho je kvalitní příprava. Každá nemovitosti potřebuje před prodejem ale i před pronájmem svou péči. Může se jednat třeba jen o maličkosti, jako je seštelování dvířek od kuchyně, ale třeba bude nutné kompletně vymalovat nebo vyměnit koberce. S maličkostmi si rád pohraju sám, ale na větší a odbornější práce samozřejmě spolupracuji s profíky. Na čem se domluvíme, to pro Vás a Vaši nemovitost zařídím, klidně i kompletní rekonstrukci.

Zajištění prohlídek

Po zahájení propagace a inzerce nemovitosti volají desítky lidí, přichází email za emailem. Člověk musí mít velkou trpělivost, protože většina zájemců „ho určitě bere hned“ a chce se přijít podívat nejlépe okamžitě. Sestavení harmonogramu prohlídek, domluvení vyhovujících časů prohlídek, samotné prohlídky a samozřejmě provedení záznamu z každého jednání zabere docela dost času.

To vše právě proto, abych před-vybral ty nejlepší zájemce a ušetřil tak Váš čas a nervy.

Budoucího nájemce důkladně prověřím

Každého zájemce si důkladně prověřím, a to jak v online prostředí, tak v různých registrech, mezi které standardně patří Centrální evidence exekucí nebo Insolvenční rejstřík. Při každé prohlídce nejenže prezentuji nabízené prostory zájemci, ale také se ho na hodně věcí ptám a poslouchám například jeho důvody hledání nového bydlení nebo, třeba kde a v jakém oboru pracuje či studuje a spoustu dalšího.

A protože jsem už pronajal hodně nemovitostí a provedl jsem prohlídkou ještě více zájemců, tak jedním z mých doporučení na Vašeho nového nájemníka bude i můj pocit.

Právní služby

Nečekejte ode mě žádné formulářové, kopírované smlouvy. Veškeré právní dokumenty nechávám vždy na míru pro konkrétní realitní obchod zpracovávat renomovanou advokátní kancelář, které se za své služby musí zaručit. Zajistím kompletní smluvní dokumentaci k podpisu jak v papírové podobě, tak mohu vše připravit k podpisu v elektronické formě, záleží jen na Vás jaká varianta je Vám bližší.

Vyplňte formulář a jdeme na to

 

  Typ nemovitosti* Telefon* Vyplněním a odesláním formuláře potvrzujete, že jste byli informováni o zpracování a ochraně osobních údajů v souladu s GDPR.

  Zaujaly Vás moje služby?

  Neváhejte mě kontaktovat!

   

  Ing. Lukáš Pekárek, osobní realitní makléř

  Kontakt nemusíte opisovat, naskenujte si ho